Bateria wannowa – jak wybrać?

Nie każdy uważa, że warto zaprzątać sobie głowę takim szczegółem, jakim jest bateria. A jednak. Moim zdaniem, liczy się każdy detal, zwłaszcza w łazience. Moja bateria wannowa to bateria Invena – sprawdza się u mnie doskonale. Wybrałam model dwuuchwytowy – czyli taki z dwoma kurkami na ciepłą i zimną wodę. Dzięki temu szybciej naleję wodę do wanny. Na jakie jeszcze specyfikacje zwrócić uwagę, przy zakupie baterii?
Baterie wannowe – czym się różnią między sobą?
Poszukiwanie baterii wannowej można zacząć od marki. Bateria Invena charakteryzuje się funkcjonalnością i estetyką wykonania. Jednak na rynku istnieje jeszcze wiele dobrych marek. Ponieważ zależy mi na wyglądzie, zwróciłam uwagę na tę baterię, jednak są osoby, które stawiają na praktyczność lub ekonomiczność.
Następnie należy się zastanowić na sposobem zamontowania baterii. Może on być natynkowy, lub podtynkowy. Ten drugi można wykonać tylko przed nałożeniem płytek na ścianę, jednak jest o tyle lepszy, że pozwala na samodzielne skonfigurowanie ustawienia poszczególnych elementów baterii.
Baterie wannowe różnią się rodzajem, a zatem mamy jedno, lub dwuuchwytowe – czyli mamy tzw. „dźwignie” którą przekręcamy na prawo lub lewo, by uzyskać odpowiednia temperaturę wody, lub po prostu dwa osobne kurki na wodę.
Innym rodzajem baterii są baterie termostatyczne. Utrzymują one stałą temperaturę wody, ale są droższe od zwykłych baterii. Cenię sobie jednak wygodę, dlatego moja bateria Invena, należy właśnie do tych termostatycznych. Dzięki temu nie muszę się męczyć pół godziny by wyregulować wodę na taką, która mi odpowiada.
Czym się kierować przy zakupie?
Korzystając z powyższych informacji, wiesz już, że są różne rodzaje baterii i różne sposoby ich montażu. Moim zdaniem najważniejsza zasada, to kierować się swoją wygodą. Taka bateria ma ci służyć na lata – zastanów się zatem czy chcesz tyle czasu męczyć się z regulowaniem temperatury wody, czy może wolisz wydać więcej i cieszyć się komfortem. Najwięcej zależy od osobistych preferencji, gdyż każdy inaczej pojmuje wygodę lub komfort.
Można oczywiście kierować się jeszcze wizualnością czy designem – ale nie dla każdego jest to najważniejszy punkt. W każdym razie, na pewno warto poświęcić czas na przemyślenie wyboru baterii – jest to, co prawda szczegół, ale każdy szczegół ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>