Magia luster

Kiedyś uważało się, że lustra stanowią portale do innych wymiarów. O ile współcześnie po zwierciadłach nie oczekujemy pełnienia funkcji między światami, to na pewno możemy wykorzystać je jako rekwizyt tworzący nowy wymiar postrzegania danego pomieszczenia. Lustra przyciągają do siebie uwagę, potrafią maskować mankamenty pomieszczeń i potrafią stanowić niebanalną ozdobę w każdym mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, jak sprawić żeby nasze pomieszczenia zyskały dobrego stylu dzięki temu dodatkowi i jego pochodnym takim jak lusterko kosmetyczne.

Lustra są o tyle wdzięcznym rekwizytem, że ich potencjał jest niemalże nieograniczony: praktycznie do każdego stylu urządzania mieszkania będziemy w stanie dopasować dobrze komponujące się, dopełniające i podkreślające całość zwierciadła. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić trochę niebanalnej świeżości poprzez naginanie lub łamanie konwencji to… po raz kolejny lustra służą pomocą. Dla przykładu w minimalistycznym pomieszczeniu można pokusić się o zainstalowanie bogato zdobionego lustra w pięknej oprawie. Trzeba jednak pamiętać też o wymiarze praktycznym – przecież lustro będzie nam służyć na co dzień dlatego dobrze, żeby było dopasowane do pomieszczenia. W pomieszczeniach takich jak sypialnia i łazienka warto też zadbać o dopracowanie takiego detalu jak lusterka kosmetyczne. W przypadku akurat tego elementu zwróćmy uwagę na możliwości regulacji i oczywiście walorów estetycznych.
Dbając o elementy takie jak lustra czy przydatne gadżety jak lusterko kosmetyczne możemy nie tylko otoczyć się użytecznymi, ale też dobrze dopełniającymi mieszkanie przedmiotami. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się jakie lustra będą odpowiednio dopełniać mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>