Jak dbać o czystość kabiny prysznicowej? Przydatne triki

Dziś parę słów na temat utrzymania higieny w łazience, a dokładniej w kabinie prysznicowej. Jest to miejsce newralgiczne w całej przestrzeni domowej, jedno z bardziej wymagających, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. Narażone na szybki rozwój grzybów i bakterii, wilgotne i duszne.

Kabina prysznicowa jest najczęściej dość szczelnie zamknięta. Utrzymuje się w niej wilgoć, a podczas kąpieli w gorącej wodzie para wodna powoduje idealne warunki do rozwoju grzybów i innych mikroorganizmów. Gromadzą się one w szczególności w trudno dostępnych zakamarkach, jak fugi, słuchawka prysznicowa czy wąż.

- By utrzymać czystość w kabinie, przede wszystkim pamiętaj o regularnym oczyszczaniu fug środkiem odgrzybiającym. Najlepiej czynność wykonywać na noc, już po kąpieli. Powtarzaj ją raz na miesiąc lub dwa.

- Po drugie, pamiętaj o czyszczeniu słuchawki. Możesz usunąć osad i zgromadzony brud poprzez umieszczenie jej w ciepłej wodzie z roztworem octu. Zanurz słuchawkę na parę godzin, najlepiej na całą noc. Rano opłucz. Gotowe!

- Po oczyszczeniu słuchawki, odkręć ją i przystąp do mysia węża. W tym celu nalej do niego ciepłej, ale nie gorącej wody – z dodatkiem detergentu, którego zwykle używasz do mysia łazienki. Płucz kilka razy, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Pod koniec oczyść brodzik, tak jak robisz to zazwyczaj. Ważne, by myć go już po oczyszczeniu wszystkich zakamarków. Pozbędziesz się resztek detergentów i zanieczyszczeń.

Zadbana kabina nie tylko estetycznie wygląda, ale również jest bezpieczniejsza dla Twojego zdrowia. Warto zatem poświęcić na jej mysie nieco więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>