Małe AGD – jak wybrać blender?

Blender to bardzo przydatne urządzenie, które znajdować powinno się w każdej kuchni. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób zaoszczędzić sobie wiele wysiłku i czasu spędzanego na siekani, ubijaniu i mieszaniu. To także doskonałe urządzenie dla wszystkich nowo upieczonych mam, których czeka przygotowywanie dużej ilości musów oraz przecierów. Na co warto zatem zwrócić uwagę decydując się na kupno blenda? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

Jeżeli chodzi o moc blendera, to z reguły należy wybierać te o największych wartościach. To właśnie od mocy zależy bowiem, jak urządzenie poradzi sobie ze szczególnie kłopotliwymi produktami takimi jak orzechy czy zmrożone owoce. Blendery ręczne powinny charakteryzować się parametrami 600-700 Watów, natomiast moc blenderów stacjonarnych może wynosić nawet 1500 Watów.

Niezwykle ważna jest również wygoda użytkownika. Czynnikiem który wpływa na nią w dużej mierze jest zasilanie blendera. Warto zdecydować się na urządzenia bezprzewodowe, które umożliwiają nam większą swobodę ruchów i sprawiają, że gotowanie staje się o wiele przyjemniejsze. Ponadto upewnij się czy wszystkie elementy można bez problemu spłukać i wygodnie wyczyścić bez zbędnego wysiłku i zastanawiania się, jak dotrzeć we wszystkie trudno dostępne zakamarki.

Warto zwróć również uwagę na materiały, z których wykonane zostały części blendera. Dolny element urządzenia oraz ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej – w ten sposób sprawisz, że urządzenie będzie o wiele bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a ponadto unikniesz nieestetycznych przebarwień, jakie często pojawiają się na plastikowych elementach. Jeżeli chodzi o kielichy, postaraj się wybrierać te wykonane ze szkła.

I w końcu upewnij się, że blender posiada różne tryby szybkości pracy oraz funkcję turbo. Czasami bowiem, zleży nam na szybkim zmiksowaniu przygotowywanych składników, a innym razem chcemy je jedynie trochę rozdrobnić, nie zamieniając ich w proszek czy inną gładką masę.

One comment on “Małe AGD – jak wybrać blender?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>